IV Festiwal Smaków Wyszehradzkich w Gminie Fredropol

W ostatnią niedzielę 10 lipca w Huwnikach odbył się IV Festiwal Smaków Wyszehradzkich w Gminie Fredropol.
Na zaproszenie Wójta Gminy Fredropol Pana Mariusza Śnieżka w festiwalu wzięły udział delegacje z zaprzyjaźnionych z Fredropolem gmin ze Słowacji – Ohradzany i Lubisa, Węgier - Pusztadobos oraz Ukrainy – Sokolnyki a także wielu zaproszonych gości z powiatu i województwa.
Tradycyjnie każda gmina partnerska miała okazję pokazać swój dorobek artystyczny, kulinarny i kulturalny.
    W części artystycznej zaprezentowały się: Wesoła Lubisa z Lubisy, Kazmer Tamas i Attilla Dani z Pusztadobos, Zespół "Karpatia" z Turka-Dobromil, Trio Bandurzystek oraz Ostach Stahiw i Bogdan Daniluk z Sokolnyk oraz Kabaret Odzyskane Talenty z Fredropola.
    Nie zabrakło też pysznych potraw i przekąsek z Węgier, Słowacji, Ukrainy i oczywiście Gminy Fredropol. Jak zwykle Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, tym razem z Młodowic stanęły na wysokości zadania i bardzo smacznie zaprezentowały dorobek kulinarny Naszej Gminy.
    Najmłodsi uczestnicy festiwalu bawili sie z teatrem ATR BYSTRZAK z Sanoka.
Główną atrakcją wieczoru był koncert zespołu After Party oraz zabawa taneczna poprowadzona przez zespół ZiZi. Festiwal zakończył się wspaniałym pokazem sztucznych ogni.
 Wójt Gminy Pan Mariusz Śnieżek pragnie bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i przygotowanie festiwalu zarówno pod względem artystycznym jak również kulinarnym.