Dzień zakończenia roku szkolnego to najpiękniejszy dzień  w roku szkolnym. Każdy bowiem z niecierpliwością czeka ostatniego dzwonka i słów dyrekcji szkoły: W tym roku tego tradycyjnego ostatniego dzwonka nie usłyszymy, nie będzie tradycyjnych akademii, uroczystych apeli, rozdawania nagród, uścisków dłoni.

Ostatnie miesiące z powodu pandemii Covid -19 i zwianych z tym ograniczeń były trudne dla nas wszystkich, szczególnie trudne dla szkół, które musiały zmierzyć się z nowymi wyzwaniami. Dziś mogę spokojnie powiedzieć, że w naszej Gminie z tymi wyzwaniami poradziliśmy sobie bardzo dobrze.
Dziękuje wszystkim nauczycielom za całoroczny wysiłek i poświęcenie. Dziękuję pracownikom administracji i obsługi za wytężoną pracę. Ona jest może mniej zauważalna dla dzieci, ale jakże ważna do realizacji zadań szkoły. Dziękuję rodzicom za współprace ze szkołą. Tylko bowiem harmonijne, jednolite działania wychowawcze przynoszą oczekiwane rezultaty.
 
Wam drogie dzieci i  młodzieży, dziękuję za starania na każdym polu: edukacyjnym, sportowym, wychowawczym. Chcę wierzyć, że dołożyliście wszelkich starań, by Wasze zmagania zakończyły się sukcesem.
Życzę Wam wszystkim odpoczynku, słonecznych i oczywiście bezpiecznych wakacji, beztroskich chwil w tym pięknym czasie.
Wierzę również, że 1 września spotkamy się w naszych szkołach na uroczystych akademiach z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego, czego sobie i Wam serdecznie życzę.