Biznes.gov.pl to rzetelne źródło aktualnych informacji. Celem portalu jest pomoc przedsiębiorcom i ich pełnomocnikom w realizacji spraw online związanych z prowadzeniem firmy w Polsce i zagranicą. Za pośrednictwem Biznes.gov.pl przedsiębiorcy mogą zrealizować sprawy urzędowe przez Internet. Obecnie udostępniamy 300 usług online oraz 200 spersonalizowanych poradników, które odpowiadają na indywidualne pytania, 1100 opisów usług i ponad 500 artykułów. Na portalu działa również Centrum Pomocy Przedsiębiorcy, czyli infolinia oraz czat i system obsługi trudnych zapytań będące bezpłatnym wsparciem firm ze strony merytorycznych ekspertów.

Skuteczne działania i pomoc przedsiębiorcom zależą nie tylko od organów centralnych, ale także od pracowników jednostek samorządu terytorialnego. Dlatego dziękujemy za Państwa dotychczasowe zaangażowanie i pracę związaną z pomocą i obsługą spraw przedsiębiorców odwiedzających Państwa urzędy. Jednocześnie przypominamy, że korzystanie z portalu Biznes.gov.pl umożliwia Państwa pracownikom właściwe i skuteczne informowanie przedsiębiorców odwiedzających urząd.
Zachęcamy do codziennego odwiedzania serwisu, komentowania oraz wykorzystywania strony w codziennych kontaktach z przedsiębiorcami.


Do Państwa urzędów zostały wysłane w tym tygodniu materiały informacyjne do dystrybucji wśród firm odwiedzających Państwa urząd oraz plakaty do rozwieszenia np. w wydziałach zajmujących się przedsiębiorczością.
Prosimy również o zamieszczanie na stronach Państwa urzędów informacji o serwisie Biznes.gov.pl lub banerów informacyjnych kierujących do serwisu. Materiały do pobrania są dostępne w zakładce „O nas” na portalu.

Wierzymy, że wykorzystanie treści i usług udostępnianych przez Biznes.gov.pl ułatwi pracę urzędów w Polsce i wpłynie korzystnie na sprawną obsługę przedsiębiorców.
Zachęcamy Państwa do bieżącej współpracy, kontaktów z nami, zgłaszania uwag i propozycji pod adres biznes.gov.pl/kontakt.