Z radością informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Fredropolu zakwalifikowała się do projektu Instytutu Książki„Mała książka – Wielki Człowiek” skierowanego do dzieci w wieku 3( urodzone w 2015 r.) lat i ich rodziców.

Każdy trzylatek, który odwiedzi Gminną Bibliotekę publiczna w Fredropolu lub bibliotekę filialną otrzyma Wyprawkę Czytelniczą a w niej książkę oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek. W pakiecie startowym znajdzie się także broszura dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”.

Podczas wizyty w bibliotece zakończonej wypożyczeniem przynajmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę do bibliotecznej karty, a po uzyskaniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Przy okazji dziecko pozna ciekawe miejsce, jakim jest biblioteka oraz zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Zapraszamy do odwiedzin Biblioteki Publicznej w Fredropolu a także bibliotek filialnych w Huwnikach, Rybotyczach, Sierakoścach i założenia karty czytelnika!

Szczegóły projektu na stronie internetowej wielki-czlowiek.pl