W niedzielę 8 lipca nad rzeką Wiar w Huwnikach odbył się VI Festiwal Smaków Wyszehradzkich. Na zaproszenie Wójta Gminy Fredropol Pana Mariusza Śnieżka do Huwnik po raz kolejny przyjechały delegacje z zaprzyjaźnionych z Fredropolem gmin: Ohradzany -Słowacja na czele ze Starostką Andreą Klicova, Lubisa-Słowacja ze  Starostą Jozefem Sklencar, reprezentacja z Gminy Sokolnyki na Ukrainie z Wójtem Tarasem Sołymko, Wasyl Iwaszko Wójt Gminy Solanuwatka, gmina Rudki  na czele z Burmistrzem Iwanem Łozińskim oraz nowi partnerzy - Starostka Anna Koščová z delegacją z gminy Zbojne, Starostka Ľudmila Veľasová Obec Hankovce oraz Dr. Strassburger Gyöngyi z delegacją z węgierskiego miasteczka Békésszentandrás.

W uroczystości udział wzięli również zaproszeni goście z powiatu i województwa. Marszałka Sejmu RP Pana Marka Kuchcińskiego reprezentowała Pani Bożena Ryczan – radna Rady Powiatu Przemyskiego, władze wojewódzkie reprezentował Pan Piotr Pilch – członek Zarządu Województwa Podkarpackiego.
Tradycyjnie każda gmina partnerska miała okazję pokazać swój dorobek artystyczny. W części artystycznej zaprezentowały się: Chór „Sokolnyczany”  z Sokolnik, Zespół „Wesoła Lubisa” z Lubisy Zespół „Krosna” z gminy Hankovce, Zespół „Sosna” z gminy Zbojne oraz Piotr Wołoszyn i Igor Sytynskij z Solanuwatka.
    Delegacje zagraniczne i Gmina Fredropopl zaprezentowały również swój dorobek kulinarny. Na stołach nie zabrakło przysmaków lokalnych z Ohradzan, Rudek, Sokolnik, Solanuwatki i Békésszentandrás. a Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Fredropola i Sierakośćc przygotowały tradycyjny polski poczęstunek.
    Najmłodsi uczestnicy festiwalu bawili się z Akademią małego Geniusza z Sanoka. Główną atrakcją wieczoru były koncerty zespołów Słowiany i Andre oraz zabawa taneczna poprowadzona przez zespół ZiZi. Festiwal zakończył się wspaniałym pokazem sztucznych ogni.
Festiwal Smaków Wyszehradzkich to wspaniała promocja walorów turystycznych i kulinarnych Naszej Gminy, przyciągająca wielu turystów oraz mieszkańców powiatu przemyskiego.
Festiwal odbył się pod Patronatem  Medialnym "Życia Podkarpackiego" .

Wójt Gminy Fredropol  Pan Mariusz Śnieżek pragnie bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i przygotowanie festiwalu.