8 kwietnia br w nowo wybudowanej hali sportowej w Huwnikach odbyło się Gminne Święto Kobiet. Na zaproszenie Wójta Gminy Fredropol Pana Mariusza Śnieżka w uroczystości wzięło udział ponad trzysta Pań z całej Gminy.
„Chciałbym dzisiaj złożyć wszystkim Paniom w Naszej Gminie najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia i pomyślności" – powiedział Pan Wójt rozpoczynając uroczyste świętowanie, jednocześnie Wójt podziękował wszystkim Paniom za ich aktywność społeczną i współpracę na rzecz naszej Gminy. Gościem specjalnym spotkania był Pan Piotr Pilch – członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, który nie krył podziwu dla nowej hali sportowej w której odbywało się spotkanie oraz rozmachu organizacyjnego tegorocznego spotkania. Ks. Kazimierz Jurczak w swoim wystąpieniu podkreślił doniosłą rolę kobiet w naszym życiu, dziękując za ich codzienny trud. W spotkaniu uczestniczyli również radni rady Gminy Fredropol z Przewodniczącym Józefem Kożuchem. Wszystkie Panie zostały obdarowane przez Pana Wójta pięknymi różami i słodyczami. Rozdano również mnóstwo prezentów ufundowanych przez sponsorów min. bony podarunkowe do sklepu Boutique Bielizny Pani Edyty Bobko, Kolejne wspaniałe nagrody ufundowali m.in. Centrum Wellness Przemyśl - Magdalena Duda, Avon Cosmetics – Monika Dzik, Yves Rocher Przemyśl, oraz przemyskie salony fryzjerskie, centra urody czy też kawiarnie. Sponsorami imprezy byli również Delikatesy „Piotruś Pan” , Pan Tomasz Szybiak oraz Alior Bank.

Nowością tegorocznej zabawy była „metamorfoza” kandydatek wykonana przez „Pin Up Girls” Przemyśl razem z „Studio Figura”.

Program artystyczny zaprezentował Zespołu Pieśni i Tańca Przemyśl, były to Tańce dworskie i hiszpańskie.

Miłym akcentem spotkania było wystąpienie Pani Alicji Kożuch – Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Kniażyc, która dziękując Panu Wójtowi za zorganizowanie tego i poprzednich spotkań podkreśliła, że jesteśmy jedną z niewielu Gminy, w której od lat w ten właśnie sposób honoruje się i docenia kobiety.

Spotkanie zakończyło się wspaniałą zabawą przy muzyce Zespołu ZIZI.

Pan Wójt Mariusz Śnieżek składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tej wspaniałej imprezy.