W niedzielę 2 lipca nad rzeką Wiar w Huwnikach odbył się V Festiwal Smaków Wyszehradzkich. Na zaproszenie Wójta Gminy Fredropol Pana Mariusza Śnieżka po raz kolejny do Huwnik przyjechały delegacje z zaprzyjaźnionych z Fredropolem gmin: Ohradzany -Słowacja na czele ze Starostką Andreą Klicova, Lubisa-Słowacja ze  Starostą Jozefem Sklencar, reprezentacja z Gminy Sokolnyki na Ukrainie z Wójtem Tarasem Sołymko, Wasyl Iwaszko Wójt Gminy Solanuwatka oraz po raz pierwszy nowa gmina partnerska Rudki  na czele z Burmistrzem Iwanem Łozińskim. W uroczystości udział wzięli również zaproszeni goście z powiatu i województwa.
    Tradycyjnie każda gmina partnerska miała okazję pokazać swój dorobek artystyczny, kulinarny i kulturalny. W części artystycznej zaprezentowały się: Chór – Pokolenie  z zespołem  Pieśni i Tańca Przemyśl, zespół dziecięcy „Zorenad" z tancerzami   Rudkowskiej Szkoły Muzycznej  w Rudkach na Ukrainie, Zespół „Wesoła Lubisa” z Lubisy na Słowacji,  Zespół „ Razom z Nami"- Dobromil oraz Zespół „Zaspił” ze Starego Sambora.
    Delegacje zagraniczne i Gmina Fredropopl zaprezentowały również swój dorobek kulinarny. Na stołach nie zabrakło przysmaków lokalnych z Lubisy, Ohradzan, Rudek, Sokolnik i Solanuwatki a Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Fredropolu przygotowały tradycyjny fredropolski  poczęstunek.                                                   
    Najmłodsi uczestnicy festiwalu bawili się z teatrem ATR BYSTRZAK z Sanoka. Główną atrakcją wieczoru był koncert zespołu Power Play oraz zabawa taneczna poprowadzona przez zespół ZiZi. Festiwal zakończył się wspaniałym pokazem sztucznych ogni. Wzięli w nim udział mieszkańcy Gminy Fredropol oraz nasi sąsiedzi z okolicznych gmin.
Festiwal Smaków Wyszehradzkich to wspaniała promocja walorów turystycznych i kulinarnych Naszej Gminy, przyciągająca wielu turystów oraz mieszkańców powiatu przemyskiego.
Festiwal odbył się pod Honorowym Patronatem  Medialnym "Życia Podkarpackiego" oraz Przemyśl24 News.

Wójt Gminy Fredropol  Pan Mariusz Śnieżek pragnie bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i przygotowanie festiwalu zarówno pod względem artystycznym jak również kulinarnym.

 

Sponsor główny: