Szanowni Nauczyciele, Rodzice, Kochane Dzieci i Młodzież

Wakacje szybko minęły. Na pewno w Państwa pamięci pozostanie wiele miłych i sympatycznych wspomnień. Dzisiaj zaczynamy nowy rok szkolny, który z całą pewnością będzie obfitował w wyzwania, sukcesy i wymagał od nas wszystkich wytrwałej i skutecznej pracy.
Szanowni Państwo Dyrektorzy, Pedagodzy, Nauczyciele
Przyjmijcie ode mnie słowa uznania dla Państwa zaangażowania i wysiłku w pracę pedagogiczną i wychowawczą. Nauczyciel to w pewnym sensie drogowskaz dla młodych ludzi. To Państwo umiejętnie i efektywnie rozwijacie talenty uczniów i wskazujecie drogę zawodową. Życzę Państwu dużo zdrowia, wytrwałości, wielu sukcesów i laurów, z nadzieją, że zaplanowane doposażenie szkół w Huwnikach i Fredropolu pomoże Państwu w nauczaniu i umożliwi wykorzystywanie nowoczesnych narzędzi edukacyjnych.
Szanowni Rodzice
Życzę Państwu udanego roku szkolnego, jak najmniej zmartwień i tylko samych dobrych wiadomości na wywiadówkach. Jednocześnie pragnę serdecznie podziękować Państwu za zaangażowanie w życie szkolne, pomoc przy uroczystościach szkolnych i udaną współpracę z gronem pedagogicznym. Państwa postawa dowodzi jakże odpowiedzialnej roli Rodzica w systemie edukacji szkolnej.
Wszystkim Dzieciom i Młodzieży życzę sukcesów, dobrych stopni i promocji do klas następnych oraz na kolejne stopnie edukacji.
Pamiętajcie, że rok szkolny to nie tylko nauka ale również okres zawierania przyjaźni, dobrego koleżeństwa i spędzania czasu w miłej i przyjaznej szkolnej atmosferze. Uczcie się dobrze i dokonujcie pozytywnych wyborów.

                                                                                               Wójt Gminy Fredropol
                                                                                                   Mariusz Śnieżek