28 sierpnia w Młodowicach odbyły się Gminne Dożynki.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą koncelebrowaną przez ks. Dziekana Zbigniewa Kołodzieja, ojca Gwardiana z Kalwarii Pacławskiej Krzysztofa Hurę oraz księży proboszczów z parafii Rybotycze – księdza Kazimierza Jurczaka,  parafii Sierakośce – księdza Bogdana Blamę i  parafii Hermanowice – księdza Radosława Maziarza.
 Homilię do wiernych wygłosił ksiądz wikary Roman Lorenc.
Po Mszy Świętej korowód pięknie uwitych wieńców przez delegacje z Młodowic, Huwnik, Rybotycz, Fredropola i Sierakośc prowadzony przez gospodarza i organizatora dożynek Pana Mariusza Śnieżka Wójta Gminy Fredropol przeszedł na plac obok świetlicy wiejskiej.  
 Wójt Pan Mariusz Śnieżek złożył rolnikom i wszystkim osobom pracującym na roli serdeczne i pełne wdzięczności słowa podziękowań za żmudną pracę i trud, życząc jednocześnie mieszkańcom Gminy wszelkiej pomyślności i zdrowia. Następnie starostowie dożynek Pani Dorota Plizga i Krzysztof Kołcz przekazali Panu Wójtowi bochen chleba wypieczony z tegorocznych plonów oraz kosz owoców, dziękując za pracę na rzecz gminy.
Wójt Gminy oraz starostowie dożynek, podtrzymując piękną tradycję podzielili się z uczestnikami uroczystości chlebem.
Prezentacja wieńców rozpoczęła się od delegacji z Młodowic, która  przekazała misternie wyplecione wieńce  gospodarzowi Gminy Panu Mariuszowi Śnieżkowi oraz sołtysowi Młodowic Panu Aleksandrowi Podbilskiemu. Wieniec z Huwnik otrzymał radny powiatu przemyskiego Pan Ryszard Gołębiowski,  wieniec z Rybotycz – radny Gminy Fredropol Pan Ryszard Kozak, wieniec z Sierakośc – radny Gminy Fredropol Pan Daniel Czarnota , natomiast wieniec z Fredropola państwo Beata i Janusz Laskowscy – właściciele gospodartstwa rolnego. Przekazaniom wieńców towarzyszyły pełne humoru, ale też słów wdzięczności i  podziękowań przyśpiewki.
Po części oficjalnej pojawiło się wiele atrakcji.  Na scenie wystąpili: Jurczyk Petro i Kocyłowskij Wołodymyr ze Starego Sambora oraz zespół ZIZI.
Najmłodsi miło spędzili czas na dmuchanym placu zabaw, przy grach i zabawach prowadzonych przez ATR Bystrzak.