31 sierpnia 2014 roku w miejscowości Kniażyce odbyły się Dożynki Gminne Gminy Fredropol. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. Koncelebrowaną przez księży dekanatu kalwaryjskiego pod przewodnictwem ks. Dziekana Zbigniewa Kołodzieja.

Starostami tegorocznych Dożynek byli Pani Grażyna Pelc i Pan Józef Kożuch. W korowodzie wieńcowym uczestniczyło 11 delegacji z całej Gminy.  Wójt Gminy Fredropol Mariusz Śnieżek odbierając od Starostów Dożynkowych chleb z tegorocznych zbiorów zapewnił, że będzie ten chleb dzielił tak, aby go dla nikogo nie zabrakło. Wyraził również szacunek dla trudu pracy rolników.

Uroczystości dożynkowe uświetnili swoja obecnością Posłowie na Sejm RP Piotr Tomański i Mieczysław Golba. Po głównych uroczystościach odbyły się koncerty gwiazd disco polo, zespołów VEEGAS i IMPERIUM oraz zabawa taneczna z Zespołem „5 w jednym”.

Przygotowano również wiele atrakcji dla dzieci, gry, zabawy, konkursy z nagrodami. Mimo padającego deszczu w tegorocznych Dożynkach uczestniczyło ponad tysiąc osób.

Wójt Gminy Fredropol dziękuje wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji Dożynek: radnemu Panu Józefowi Kożuchowi, sołtysowi Aleksandrowi Dzimirze, Pani Alicji Kożuch oraz stowarzyszeniu na Recz rozwoju Kniażyc,Dyrekcji szkoły w Kniażycach  Pani Anieli Szpakowskiej oraz wszystkim Paniom Z KGW Kniażyce, druhom z OSP Kniażyce i Kupiatycze.