Dnia 21 października o godzinie 20:30 w hali sportowej Zespołu Szkół w Huwnikach odbył się bardzo emocjonujący oraz pełny zwrotów akcji mecz piłkarski pomiędzy drużyną duchownych z dekanatu Kalwaria Pacławska  a drużyną samorządowców z Urzędu Gminy Fredropol. Wyjątkowość tego spotkania podkreślił fakt, iż naprzeciw siebie stanęli biskup Stanisław Jamrozek po stronie drużyny duchownych oraz Wójt Gminy Fredropol Pan Mariusz Śnieżek po stronie samorządowców.

Przebieg meczu początkowo wydawał się bardzo spokojny, a obie drużyny podchodziły do rywala z wielkim szacunkiem.  Po pierwszym gwizdku, jako pierwsi na prowadzenie wyszli duchowni i to właśnie oni schodzili na przerwę po pierwszej części z trzema bramkami zaliczki. W drugiej części spotkania samorządowcy szybko odrobili straty. Mecz był bardzo zacięty, a wynikiem tego były podyktowane dwa rzuty karne dla duchownych, którzy w tym momencie poczuli, że mogą powalczyć nie tylko o remis a także o zwycięstwo. Zarówno Pan Wójt  jak i Biskup dzielnie walczyli i prowadzili swoje zespoły. Mecz rozgrywano w systemie 3 x 15 minut.  Dopiero trzecia część spotkania wyłoniła zwycięzcę. Coraz śmielsze ataki ze strony samorządowców dały efekt końcowy w postaci zwycięstwa wynikiem 19:16 na korzyść drużyny z Urzędu Gminy Fredropol. Mecz pomimo szybkiego tempa odbył się w bardzo przyjaznej atmosferze. Zawodnicy obu drużyn podziękowali sobie za odbyty pojedynek oraz wyrazili chęć rozegrania rewanżu.